Uspešno održan okrugli sto Migracije, integracije, kreacije

Povodom obeležavanja Međunarodnog dana migranata, na Fakultetu za strane jezike je 18. decembra u 14 časova upriličen okrugli sto Migracije, integracije, kreacije. Na ovom događaju se govorilo o stvaralaštvu pisaca u dijaspori i dostignućima naših naučnika i umetnika u Kanadi, Australiji i Sjedinjenim Američkim Državama. Moderatori i organizatori događaja su bili dekanka Fakulteta za strane jezike prof. dr Tijana Parezanović i prof. dr Maja Ćuk. Okupljeni slušaoci, nastavnici i studenti Alfa BK Univerziteta, imali su prilike da čuju izlaganja istaknutih naučnika. O kreativnom stvaralaštvu književnika u rasejanju govorio je iz Kanade profesor i pisac Nenad Jovanović. Predsednica Srpske asocijacije za kanadske studije Marija Panić predstavila je rad Asocijacije. Profesorka Gordana Budimir Ninković predstavila je knjigu doktorke Mile Kolar iz Kanade. Iz Melburna je o književnom stvaralaštvu srpske dijaspore u Australiji govorila Nataša Kampmark. Profesorka Svetlana Tomić predstavila je istraživačke doprinose američkog naučnog časopisa Serbian Studies. Ovim okruglim stolom osvetlili smo pitanje migracija iz novih uglova i otvorili put ka daljoj saradnji i proučavanjima naučnih i umetničkih dostignuća srpske dijaspore.