Plenarno predavanje na konferenciji EDUchallenge u Sloveniji

Artea Panajotović, vanredna profesorka Fakulteta za strane jezike, i Milica Živković, profesorka srpskog jezika i književnosti u XIV beogradskoj gimnaziji, održale su 12. februara 2024. godine plenarno predavanje na međunarodnoj konferenciji EDUchallenge u Ljubljani.

Predavanjem „Naša Šekspirijada: primer dobre prakse projektne nastave u srednjoj školi“ predstavile su rezultate projekta „Naša Šekspirijada“ sprovedenog u XIV beogradskoj gimnaziji. Projekat je za cilj imao da na primeru drame Romeo i Julija prikaže na koje se sve načine može pristupiti kreativnoj i svestranoj analizi književnog dela. Projektna nastava pokazala se kao relevantna i zanimljiva nastavna metoda koja ide u korak sa modernim svetom i uz znanje neguje i ličnost, talente i kreativnost učenika.