Svečana dodela diploma 29. generaciji

Svečanom akademijom obeležen je završetak studija 29. generacije diplomaca Alfa BK Univerziteta. Studentima koji su završili osnovne i master akademske studije uručene su diplome iz oblasti ekonomije, menadžmenta u sportu, anglistike, informacionih tehnologija i matematike i računarskih nauka.

„Svedoci smo ubrzanog razvoja Alfa BK Univerziteta, zahvaljujući viziji i podršci osnivača Univerziteta, Braći Karić“, istakao je mr Milorad Panjević, predstavnik osnivača u Savetu Univerziteta.

„Uspešno okončanje reakreditacije ustanove, inoviranje studijskih programa, povećanje broja studenata, unapređivanje nastavnih procesa i proširenje kadrovskih potencijala Univerziteta, samo su neki od rezultata kojima se ponosimo u ovoj akademskoj godini, koji nas obavezuju da nastavimo još brže ka ostvarenju svojih ciljeva“, istakao je Panjević.

Prema saopštenju, rektor Univerziteta, prof. dr Vladimir Džamić izrazio je ogromnu zahvalnost osnivaču Univerziteta na viziji i hrabrosti da u složenom trenutku osnuje prvi privatni Univerzitet koji dogodine obeležava 30 godina postojanja.

„Svi zajedno danas ostajemo velika porodica, profesori, saradnici, svi vi koji ste danas dobili diplome,ali i stotine novih studenata koji se sada upisuju na studije“.

Ponosan na činjenicu da je povezanost Univerziteta sa privredom jedan od temelja njegovog razvoja, profesor Džamić je istakao da je najveći broj studenata sa uspehom pronašao radno mesto i pre formalnog završetka studija.