„Znanje ili veštine“ ili „Znanje i veštine“

Naučno društvo za upravljanje organizacijama i Institut za strategijske studije i razvoj „Petar Karić“ ALFA BK Univerziteta organizuju okrugli sto pod nazivom

‘Znanje ili veštine’ ili ‘Znanje i veštine’

Okrugli sto održaće se u Beogradu, 30. maja 2024. godine, na ALFA BK Univerzitetu ul. Maršala Tolbuhina 8, u 11. časova.

Ovaj događaj organizujemo u svrhu poslova budućnost!!! Poslova gde poslodavci ukazuju ne samo na potražnju za kreativnošću, kritičkim razmišljanjem, rešavanjem problema veština koje se odnose na razvoj, već posebno na pitanja vezana za interpersonalne i socio-emocionalne veštine i na veštine koje uključuju sposobnost saradnje, koordinacije i efektivne komunikacije sa drugima.
Želimo da razgovaramo i dobijemo odgovore na pitanja kao što su:
Da li su uvek prepoznati adekvatni zahtevi društvenog i ekonomskog razvoja? Kako biste ocenili sadašnje stanje u obrazovanju? Kako biste ocenili proces sticanja veština? Šta je obavezno znanje i veština u vertikalnoj socijalnoj mobilnosti? Da li su svi procesi jasni u sistemu obrazovanja? Kako ocenjujete odnos kvaliteta obrazovanja i stečenog znanja i stečenog znanja i veština? Da li je digitalna tehnologija osnov kvalitetne komunikacije? Šta bi u postupku obrazovanja i veština trebalo-moglo da se izmeni, da se olakša (pojednostavi)?
Svojim učešćem u radu okrulog stola pomoćićete da se nađu ideje, načini i postupci poboljšanja kvaliteta obrazovanja i veština!
Nadamo se da ćete biti u mogućnosti da se odazovete našem pozivu i učestvujete na ovom okruglom stolu.
Za sva dodatna pitanja i informacije možete se javiti na e-mail jozefina.beke@live.com i/ili na tel. 063278095.
Srdačan pozdrav,
Programski odbor